
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 220 µF |
| Tolerance | 20 % |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Ripple Current | 300 mA |
| Length | 12.5 mm |
| Termination | Radial |
| Diameter | 10 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Leakage Current | 3 µA |
| Dissipation Factor | 0.12 % |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 35 V |
| RoHS | Compliant |
| Lead Pitch | 5 mm |
| Lead/Base Style | Straight |
Stock: 1
Distributors
pcbx
Unit Price$0.23767
Ext.Price$0.23767
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.23767 | $0.23767 |
| 10 | $0.14021 | $1.40210 |
| 50 | $0.10882 | $5.44100 |
| 100 | $0.08446 | $8.44600 |
| 500 | $0.06574 | $32.87000 |
| 1000 | $0.06010 | $60.10000 |
| 3000 | $0.05357 | $160.71000 |
| 5000 | $0.04775 | $238.75000 |
| 10000 | $0.04257 | $425.70000 |
| 30000 | $0.03863 | $1158.90000 |
| 50000 | $0.03505 | $1752.50000 |
