

| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 2.2 mF |
| Tolerance | 20 % |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Diameter | 16 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Compliant |
| Lead Pitch | 7.5 mm |
Stock: 4
Distributors
pcbx
Unit Price$0.71846
Ext.Price$0.71846
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.71846 | $0.71846 |
| 10 | $0.58224 | $5.82240 |
| 25 | $0.53463 | $13.36575 |
| 50 | $0.49091 | $24.54550 |
| 100 | $0.45076 | $45.07600 |
| 300 | $0.42981 | $128.94300 |
| 500 | $0.40983 | $204.91500 |
| 1000 | $0.38936 | $389.36000 |
