
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 47 µF |
| Tolerance | 20 % |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Diameter | 5 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 16 V |
| RoHS | Compliant |
| Lead Pitch | 2 mm |
Stock: 19
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03820
Ext.Price$0.03820
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03820 | $0.03820 |
| 10 | $0.01910 | $0.19100 |
| 50 | $0.01901 | $0.95050 |
| 100 | $0.01892 | $1.89200 |
| 500 | $0.01862 | $9.31000 |
| 1000 | $0.01833 | $18.33000 |
