


| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 47 µF |
| Voltage Rating (DC) | 35 V |
| Tolerance | 20 % |
| Ripple Current | 110 mA |
| Length | 11 mm |
| Termination | Radial |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Leakage Current | 3 µA |
| Dissipation Factor | 0.12 % |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 35 V |
| RoHS | Compliant |
| Lead Pitch | 2.5 mm |
| Lead/Base Style | Straight |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Diameter | 5 mm |
Stock: 3377
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12482
Ext.Price$0.12482
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12482 | $0.12482 |
| 10 | $0.07447 | $0.74470 |
| 50 | $0.05793 | $2.89650 |
| 100 | $0.04506 | $4.50600 |
| 500 | $0.03505 | $17.52500 |
| 1000 | $0.03189 | $31.89000 |
| 3000 | $0.02842 | $85.26000 |
| 5000 | $0.02533 | $126.65000 |
| 10000 | $0.02257 | $225.70000 |
| 30000 | $0.02060 | $618.00000 |
| 50000 | $0.01881 | $940.50000 |
