
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 470 µF |
| Tolerance | 20 % |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Diameter | 8 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 16 V |
| RoHS | Compliant |
| Lead Pitch | 3.5 mm |
Stock: 31
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11252
Ext.Price$0.11252
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11252 | $0.11252 |
| 10 | $0.05626 | $0.56260 |
| 50 | $0.05005 | $2.50250 |
| 100 | $0.04452 | $4.45200 |
| 500 | $0.03860 | $19.30000 |
| 1000 | $0.03347 | $33.47000 |
| 3000 | $0.03174 | $95.22000 |
| 5000 | $0.03009 | $150.45000 |
| 10000 | $0.02813 | $281.30000 |
