

| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 470 µF |
| Tolerance | 20 % |
| Termination | Radial |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Lead/Base Style | Straight |
| Voltage Rating | 50 V |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Diameter | 12.5 mm |
| Lead Pitch | 5 mm |
| Height - Seated (Max) | 25 mm |
Stock: 20
Distributors
pcbx
Unit Price$0.65060
Ext.Price$0.65060
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.65060 | $0.65060 |
| 10 | $0.38728 | $3.87280 |
| 50 | $0.30065 | $15.03250 |
| 100 | $0.23340 | $23.34000 |
| 500 | $0.18296 | $91.48000 |
| 1000 | $0.16671 | $166.71000 |
| 3000 | $0.15150 | $454.50000 |
| 5000 | $0.13768 | $688.40000 |
| 10000 | $0.12512 | $1251.20000 |
| 30000 | $0.11370 | $3411.00000 |
| 50000 | $0.09832 | $4916.00000 |
