
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 4.7 µF |
| Tolerance | 20 % |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Diameter | 8 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 400 V |
| RoHS | Compliant |
| Lead Pitch | 3.5 mm |
Stock: 53
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07699
Ext.Price$0.07699
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07699 | $0.07699 |
| 10 | $0.06867 | $0.68670 |
| 50 | $0.06125 | $3.06250 |
| 100 | $0.05555 | $5.55500 |
| 500 | $0.05038 | $25.19000 |
| 1000 | $0.04569 | $45.69000 |
| 3000 | $0.04216 | $126.48000 |
| 5000 | $0.03891 | $194.55000 |
