
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 680 µF |
| Tolerance | 20 % |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 35 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 31
Distributors
pcbx
Unit Price$0.18595
Ext.Price$0.18595
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.18595 | $0.18595 |
| 10 | $0.16462 | $1.64620 |
| 50 | $0.14573 | $7.28650 |
| 100 | $0.12882 | $12.88200 |
| 500 | $0.11387 | $56.93500 |
| 1000 | $0.10066 | $100.66000 |
| 3000 | $0.08898 | $266.94000 |
