
| Parameter | Value |
|---|---|
| Height - Seated (Max) | 14.3 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Max Current Rating | 100 A |
| Hold Current | 5 A |
| Time to Trip | 2 s |
| Trip Current | 8.5 A |
| Maximum Resistance 1 Hour (R1max) | 15 Ω |
| Minimum Resistance Initial (Rmin) | 34 mΩ |
| Lead Spacing | 5.05 mm |
Stock: 5155
Distributors
pcbx
Unit Price$0.51296
Ext.Price$0.51296
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.51296 | $0.51296 |
| 10 | $0.39107 | $3.91070 |
| 25 | $0.35622 | $8.90550 |
| 50 | $0.32448 | $16.22400 |
| 100 | $0.29939 | $29.93900 |
| 300 | $0.27261 | $81.78300 |
| 500 | $0.24823 | $124.11500 |
| 1000 | $0.22886 | $228.86000 |
