
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | -10 °C |
| Packaging | Tray |
| Voltage Rating | 125 V |
| RoHS | Compliant |
| Current Rating | 1.5 A |
| Color | Silver |
| Direction(Counting Sequence) | |
| Number of Positions | 1 |
| Number of Ports | 1 |
| Mounting Angle | Horizontal |
| Performance Category | |
| Accessory Type | Plug Housing |
| USOC Codes | RJ45 |
Stock: 12165
Distributors
pcbx
Unit Price$0.31469
Ext.Price$0.31469
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.31469 | $0.31469 |
| 10 | $0.28364 | $2.83640 |
| 50 | $0.25565 | $12.78250 |
| 100 | $0.21355 | $21.35500 |
| 500 | $0.17838 | $89.19000 |
| 1000 | $0.17105 | $171.05000 |
| 3000 | $0.16402 | $492.06000 |
| 5000 | $0.15729 | $786.45000 |
