
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 2.2 mF |
| Tolerance | 20 % |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 35 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 40
Distributors
pcbx
Unit Price$0.28243
Ext.Price$0.28243
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.28243 | $0.28243 |
| 10 | $0.27667 | $2.76670 |
| 25 | $0.27520 | $6.88000 |
| 50 | $0.27374 | $13.68700 |
| 100 | $0.27228 | $27.22800 |
| 300 | $0.26560 | $79.68000 |
| 500 | $0.25909 | $129.54500 |
