

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Capacitance | 33 µF |
| RoHS | Compliant |
| Voltage Rating | 63 V |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Diameter | 6.3 mm |
| Lead Pitch | 2.5 mm |
| Packaging | Bag |
| Height - Seated (Max) | 12.5 mm |
Stock: 14
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02765
Ext.Price$0.02765
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02765 | $0.02765 |
| 10 | $0.02160 | $0.21600 |
| 50 | $0.01876 | $0.93800 |
| 100 | $0.01630 | $1.63000 |
| 500 | $0.01455 | $7.27500 |
| 1000 | $0.01213 | $12.13000 |
