

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Capacitance | 47 µF |
| RoHS | Compliant |
| Voltage Rating | 63 V |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Diameter | 6.3 mm |
| Lead Pitch | 2.5 mm |
| Packaging | Bag |
| Height - Seated (Max) | 12.5 mm |
Stock: 62
Distributors
pcbx
Unit Price$0.05990
Ext.Price$0.05990
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.05990 | $0.05990 |
| 10 | $0.02995 | $0.29950 |
| 50 | $0.02624 | $1.31200 |
| 100 | $0.02299 | $2.29900 |
| 500 | $0.02014 | $10.07000 |
| 1000 | $0.01765 | $17.65000 |
| 3000 | $0.01631 | $48.93000 |
| 5000 | $0.01507 | $75.35000 |
| 10000 | $0.01392 | $139.20000 |
| 30000 | $0.01333 | $399.90000 |
| 50000 | $0.01277 | $638.50000 |
