

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Capacitance | 470 µF |
| RoHS | Compliant |
| Voltage Rating | 10 V |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Diameter | 6.3 mm |
| Lead Pitch | 2.5 mm |
| Packaging | Bag |
| Height - Seated (Max) | 12.5 mm |
Stock: 25
Distributors
pcbx
Unit Price$0.05914
Ext.Price$0.05914
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.05914 | $0.05914 |
| 10 | $0.02957 | $0.29570 |
| 50 | $0.02621 | $1.31050 |
| 100 | $0.02323 | $2.32300 |
| 500 | $0.02059 | $10.29500 |
| 1000 | $0.01824 | $18.24000 |
| 3000 | $0.01678 | $50.34000 |
| 5000 | $0.01544 | $77.20000 |
| 10000 | $0.01421 | $142.10000 |
