
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Capacitance | 6.8 µF |
| RoHS | Compliant |
| Voltage Rating | 400 V |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Diameter | 10 mm |
| Lead Pitch | 5 mm |
| Packaging | Bag |
| Height - Seated (Max) | 14.5 mm |
Stock: 25
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12652
Ext.Price$0.12652
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12652 | $0.12652 |
| 10 | $0.06326 | $0.63260 |
| 50 | $0.05654 | $2.82700 |
| 100 | $0.05054 | $5.05400 |
| 500 | $0.04113 | $20.56500 |
| 1000 | $0.03608 | $36.08000 |
| 3000 | $0.03421 | $102.63000 |
| 5000 | $0.03244 | $162.20000 |
| 10000 | $0.03038 | $303.80000 |
