RNG101M1JBK-1320G
Manufacturer:
Lelon
Mfr.Part #:
RNG101M1JBK-1320G
Datasheet:
Description:
Aluminum Electrolytic Capacitors Radial,12.50mm×20.00mm Through Hole 100 µF 20 % 63 V
ParameterValue
Capacitance100 µF
Tolerance20 %
Max Operating Temperature105 °C
Min Operating Temperature-55 °C
PackagingReel
Voltage Rating63 V