
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 100 µF |
| Tolerance | 20 % |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 63 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 119
Distributors
pcbx
Unit Price$0.39830
Ext.Price$0.39830
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.39830 | $0.39830 |
| 10 | $0.31574 | $3.15740 |
| 25 | $0.29394 | $7.34850 |
| 50 | $0.27365 | $13.68250 |
| 100 | $0.25476 | $25.47600 |
| 300 | $0.23717 | $71.15100 |
| 500 | $0.20496 | $102.48000 |
