
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 220 µF |
| Tolerance | 20 % |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Diameter | 10 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 25 V |
| RoHS | Compliant |
| Lead Pitch | 5 mm |
Stock: 244
Distributors
pcbx
Unit Price$0.14650
Ext.Price$0.14650
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.14650 | $0.14650 |
| 10 | $0.13190 | $1.31900 |
| 50 | $0.11875 | $5.93750 |
| 100 | $0.10028 | $10.02800 |
| 500 | $0.08468 | $42.34000 |
| 1000 | $0.08052 | $80.52000 |
| 3000 | $0.07657 | $229.71000 |
| 5000 | $0.07281 | $364.05000 |
