| Parameter | Value |
|---|---|
| DC Resistance (DCR) | 2 mΩ |
| Inductance | 2.7 µH |
| RoHS | Compliant |
| Tolerance | 20 % |
| Type | Power Inductor |
| Packaging | Reel |
| Saturation Current | 30 A |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Height - Seated (Max) | 10.5 mm |
Stock: 57
Distributors
pcbx
Unit Price$1.56902
Ext.Price$1.56902
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.56902 | $1.56902 |
| 10 | $1.31165 | $13.11650 |
| 25 | $1.20666 | $30.16650 |
| 50 | $1.11007 | $55.50350 |
| 100 | $1.02122 | $102.12200 |
| 300 | $0.98453 | $295.35900 |
| 500 | $0.94915 | $474.57500 |
| 1000 | $0.92858 | $928.58000 |
| 3000 | $0.90846 | $2725.38000 |
