

| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 100 nF |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Tolerance | 10 % |
| Height - Seated (Max) | 5 mm |
| Length | 5 mm |
| Width | 3.1496 mm |
| Termination | Radial |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Composition(Kit Type) | Ceramic |
| Height | 3.5 mm |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 50 V |
| Depth | 3.15 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Lead Diameter | 500 µm |
| Lead Pitch | 5 mm |
| Voltage | 50 V |
| Lead Length | 25 mm |
| Lead/Base Style | Formed Leads |
| Lifecycle Status | Obsolete (Last Updated: 2 months ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | DISCONTINUED (Last Updated: 2 months ago) |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
