
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 120 µF |
| Tolerance | 20 % |
| Life (Hours) | 10000 Hours |
| Diameter | 18 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 400 V |
| RoHS | Compliant |
| Lead Pitch | 7.5 mm |
| Ripple Current @ High Frequency | 1.95 A @ 100 kHz |
Stock: 2
Distributors
pcbx
Unit Price$1.08490
Ext.Price$1.08490
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.08490 | $1.08490 |
| 10 | $1.05734 | $10.57340 |
| 25 | $1.04826 | $26.20650 |
| 50 | $1.03926 | $51.96300 |
| 100 | $1.03033 | $103.03300 |
