
| Parameter | Value |
|---|---|
| Forward Current | 1 A |
| Forward Voltage | 1.3 V |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Reverse Current | 5 µA |
| Capacitance | 15 pF |
| Reverse Voltage | 100 V |
| Recovery Time | 150 ns |
| Type | Rectifiers |
Stock: 1854
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02594
Ext.Price$0.02594
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02594 | $0.02594 |
| 10 | $0.01297 | $0.12970 |
| 50 | $0.00998 | $0.49900 |
| 100 | $0.00896 | $0.89600 |
| 500 | $0.00805 | $4.02500 |
| 1000 | $0.00722 | $7.22000 |
| 3000 | $0.00647 | $19.41000 |
| 5000 | $0.00615 | $30.75000 |
| 10000 | $0.00584 | $58.40000 |
| 30000 | $0.00555 | $166.50000 |
| 50000 | $0.00527 | $263.50000 |
| 100000 | $0.00501 | $501.00000 |
| 150000 | $0.00475 | $712.50000 |
