

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Forward Current | 1 A |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Element Configuration | Quad |
| Reverse Current | 5 µA |
| Forward Voltage | 1.3 V |
| Recovery Time | 150 ns |
| Reverse Voltage | 200 V |
| Capacitance | 15 pF |
| Type | Ultra Fast Recovery Rectifiers |
Stock: 124
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03718
Ext.Price$0.03718
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03718 | $0.03718 |
| 10 | $0.01859 | $0.18590 |
| 50 | $0.01430 | $0.71500 |
| 100 | $0.01280 | $1.28000 |
| 500 | $0.01145 | $5.72500 |
| 1000 | $0.01061 | $10.61000 |
| 3000 | $0.00983 | $29.49000 |
| 5000 | $0.00910 | $45.50000 |
| 10000 | $0.00843 | $84.30000 |
| 30000 | $0.00781 | $234.30000 |
| 50000 | $0.00723 | $361.50000 |
