

| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 12 pF |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Ultra Fast Recovery Rectifiers |
| Forward Current | 1 A |
| Forward Voltage | 1.3 V |
| Mounting Style | Surface Mount |
| Element Configuration | Single |
| Reverse Voltage | 200 V |
| Reverse Current | 5 µA |
| Recovery Time | 150 ns |
Stock: 222
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07604
Ext.Price$0.07604
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07604 | $0.07604 |
| 10 | $0.03802 | $0.38020 |
| 50 | $0.03426 | $1.71300 |
| 100 | $0.03087 | $3.08700 |
| 500 | $0.02781 | $13.90500 |
| 1000 | $0.02506 | $25.06000 |
| 3000 | $0.02258 | $67.74000 |
| 5000 | $0.02035 | $101.75000 |
| 10000 | $0.01833 | $183.30000 |
