
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 10.8 V |
| Max Output Current | ±66 mA |
| Max Input Voltage | 13.2 V |
| Isolation Voltage | 1 kV |
| Output Power | 2 W |
| Efficiency | 81 % |
| Voltage - Output 1 | ±15 V |
Stock: 5
Distributors
pcbx
Unit Price$2.80331
Ext.Price$2.80331
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.80331 | $2.80331 |
| 10 | $2.27328 | $22.73280 |
| 25 | $2.04425 | $51.10625 |
