
| Parameter | Value |
|---|---|
| Forward Current | 2 A |
| Forward Voltage | 1.3 V |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Reverse Current | 5 µA |
| Capacitance | 22 pF |
| Reverse Voltage | 400 V |
| Recovery Time | 150 ns |
| Type | Rectifiers |
Stock: 1854
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04144
Ext.Price$0.04144
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04144 | $0.04144 |
| 10 | $0.02072 | $0.20720 |
| 50 | $0.01594 | $0.79700 |
| 100 | $0.01401 | $1.40100 |
| 500 | $0.01232 | $6.16000 |
| 1000 | $0.01126 | $11.26000 |
| 3000 | $0.01029 | $30.87000 |
| 5000 | $0.00945 | $47.25000 |
| 10000 | $0.00868 | $86.80000 |
| 30000 | $0.00797 | $239.10000 |
| 50000 | $0.00733 | $366.50000 |
