| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 250 V |
| Length | 52 mm |
| Termination | Terminal Block |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 250 V |
| Depth | 87 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Impedance | |
| Frequency | 60 Hz |
| Current | 6 A |
| Current Rating | 6 A |
| DC Resistance (DCR) | |
| Max Current Rating | 6 A |
| Approvals | CSA, EN, UL |
| Number of Lines | |
| Max Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Schedule B | 8504900080 |
Stock: 105
Distributors
pcbx
Unit Price$13.06605
Ext.Price$13.06605
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $13.06605 | $13.06605 |
| 10 | $12.76607 | $127.66070 |
| 25 | $12.21660 | $305.41500 |
| 50 | $11.95462 | $597.73100 |
