| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 250 V |
| Termination | Terminal Block |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 250 V |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Impedance | |
| Frequency | 60 Hz |
| Current | 10 A |
| Current Rating | 10 A |
| DC Resistance (DCR) | |
| Max Current Rating | 10 A |
| Approvals | CSA, EN, UL |
| Number of Lines | |
| Max Voltage Rating (AC) | 250 V |
Stock: 51
Distributors
pcbx
Unit Price$17.85214
Ext.Price$17.85214
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $17.85214 | $17.85214 |
| 10 | $17.44313 | $174.43130 |
| 25 | $16.68919 | $417.22975 |
| 50 | $16.33138 | $816.56900 |
