| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Plug |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Box |
| IP Rating(Ingress Protection) | IP67 |
| Number of Positions | 2 |
| Shell Material | Zinc Alloy |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Contact Gender | Socket (Female) |
| Voltage Rating | 350 V |
| Connector Type | Circular, Connector |
| Current Rating | 23 A |
Stock: 106
Distributors
pcbx
Unit Price$8.01034
Ext.Price$8.01034
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $8.01034 | $8.01034 |
| 10 | $7.69171 | $76.91710 |
| 25 | $7.33935 | $183.48375 |
| 50 | $7.00313 | $350.15650 |
| 100 | $6.68223 | $668.22300 |
