| Parameter | Value |
|---|---|
| IP Rating(Ingress Protection) | IP67 |
| Orientation | N (Normal) |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Number of Positions | 32 |
| Connector Type | Receptacle Housing |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Voltage Rating | 150 V |
| Contact Gender | Pin (Male) |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Shell Material | Zinc |
| Fastening Type | Bayonet Lock |
| Shielding | Shielded |
| Packaging | Bag |
| RoHS | Compliant |
Stock: 1
Distributors
pcbx
Unit Price$5.44867
Ext.Price$5.44867
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $5.44867 | $5.44867 |
| 10 | $5.34442 | $53.44420 |
| 25 | $5.31503 | $132.87575 |
| 50 | $5.28580 | $264.29000 |
| 100 | $5.25672 | $525.67200 |
