| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 100 µF |
| Tolerance | 20 % |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Diameter | 5 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 10 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 717
Distributors
pcbx
Unit Price$0.05376
Ext.Price$0.05376
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.05376 | $0.05376 |
| 10 | $0.02688 | $0.26880 |
| 50 | $0.02403 | $1.20150 |
| 100 | $0.02148 | $2.14800 |
| 500 | $0.01920 | $9.60000 |
| 1000 | $0.01717 | $17.17000 |
| 3000 | $0.01623 | $48.69000 |
| 5000 | $0.01534 | $76.70000 |
| 10000 | $0.01450 | $145.00000 |
