
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 100 µF |
| Voltage Rating (DC) | 10 V |
| Tolerance | 20 % |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Diameter | 6.3 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 2 |
| Height | 5.4 mm |
| RoHS | Compliant |
| Voltage Rating | 10 V |
| Packaging | Reel |
| Height - Seated (Max) | 5.4 mm |
Stock: 692
Distributors
pcbx
Unit Price$0.05548
Ext.Price$0.05548
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.05548 | $0.05548 |
| 10 | $0.02774 | $0.27740 |
| 50 | $0.02460 | $1.23000 |
| 100 | $0.02182 | $2.18200 |
| 500 | $0.01935 | $9.67500 |
| 1000 | $0.01717 | $17.17000 |
| 3000 | $0.01597 | $47.91000 |
| 5000 | $0.01486 | $74.30000 |
| 10000 | $0.01382 | $138.20000 |
