
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 5.5 V |
| Output Current | 3 A |
| Output Voltage | 1.222 V to 26 V |
| Output Type | Adjustable |
| Quiescent Current | 25 µA |
| Switching Frequency | 500 kHz |
| Max Input Voltage | 36 V |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
