
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 10 |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | Unknown |
| Min Input Voltage | 1.8 V |
| Output Current | 800 mA |
| Output Voltage | 1.8 V to 5.5 V |
| Output Type | Adjustable |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Buck-Boost |
| Switching Frequency | 1 MHz |
| Max Input Voltage | 5.5 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Min Output Voltage | 1.8 V |
| Max Output Voltage | 5.5 V |
| Function | Step-Up/Step-Down |
Stock: 3263
Distributors
pcbx
Unit Price$0.62803
Ext.Price$0.62803
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.62803 | $0.62803 |
| 10 | $0.50218 | $5.02180 |
| 25 | $0.45398 | $11.34950 |
| 50 | $0.41041 | $20.52050 |
| 100 | $0.37103 | $37.10300 |
| 300 | $0.35129 | $105.38700 |
| 500 | $0.33261 | $166.30500 |
| 1000 | $0.31428 | $314.28000 |
