| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Switching Frequency | 500 kHz |
| Output Voltage | 3.33 V |
| Output Current | 150 mA |
| Max Input Voltage | 23 V |
| Min Input Voltage | 4.5 V |
| Output Type | Fixed |
| Quiescent Current | 130 µA |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 904
Distributors
pcbx
Unit Price$0.61440
Ext.Price$0.61440
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.61440 | $0.61440 |
| 10 | $0.51149 | $5.11490 |
| 25 | $0.47623 | $11.90575 |
| 50 | $0.44340 | $22.17000 |
| 100 | $0.41283 | $41.28300 |
| 300 | $0.37352 | $112.05600 |
| 500 | $0.33795 | $168.97500 |
| 1000 | $0.32262 | $322.62000 |
