
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 5 V |
| Output Current | 35 mA |
| Output Voltage | 2 V to 5.5 V |
| Output Type | Adjustable |
| Quiescent Current | 25 µA |
| Switching Frequency | 400 kHz |
| Max Input Voltage | 25 V |
Stock: 731
Distributors
pcbx
Unit Price$0.93871
Ext.Price$0.93871
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.93871 | $0.93871 |
| 10 | $0.68822 | $6.88220 |
| 25 | $0.62239 | $15.55975 |
| 50 | $0.58629 | $29.31450 |
| 100 | $0.55229 | $55.22900 |
| 300 | $0.52467 | $157.40100 |
| 500 | $0.49843 | $249.21500 |
| 1000 | $0.46850 | $468.50000 |
| 3000 | $0.43089 | $1292.67000 |
