| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 850 mV |
| Output Current | 4 A |
| Output Voltage | 5.1 V |
| Output Type | Adjustable |
| Quiescent Current | 1 mA |
| Topology | Step-Down (Buck) |
| Switching Frequency | 650 kHz |
| Max Input Voltage | 18 V |
| Number of Outputs | 2 |
Stock: 2
Distributors
pcbx
Unit Price$0.94742
Ext.Price$0.94742
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.94742 | $0.94742 |
| 10 | $0.92669 | $9.26690 |
| 25 | $0.91986 | $22.99650 |
| 50 | $0.91308 | $45.65400 |
| 100 | $0.90637 | $90.63700 |
