
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 4.5 V |
| Output Voltage | 4.8 V to 5.3 V |
| Output Type | Adjustable |
| Quiescent Current | 1.3 mA |
| Switching Frequency | 650 kHz |
| Max Input Voltage | 18 V |
Stock: 1
Distributors
pcbx
Unit Price$1.11091
Ext.Price$1.11091
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.11091 | $1.11091 |
| 10 | $1.08634 | $10.86340 |
| 25 | $1.07835 | $26.95875 |
| 50 | $1.07042 | $53.52100 |
| 100 | $1.06254 | $106.25400 |
