
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 4 V |
| Output Current | 2 A |
| Output Voltage | 800 mV |
| Output Type | Adjustable |
| Switching Frequency | 340 kHz |
| Max Input Voltage | 17 V |
Stock: 1465
Distributors
pcbx
Unit Price$0.64462
Ext.Price$0.64462
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.64462 | $0.64462 |
| 10 | $0.46423 | $4.64230 |
| 25 | $0.41891 | $10.47275 |
| 50 | $0.39380 | $19.69000 |
| 100 | $0.37019 | $37.01900 |
| 300 | $0.35042 | $105.12600 |
| 500 | $0.33171 | $165.85500 |
| 1000 | $0.30607 | $306.07000 |
| 3000 | $0.29206 | $876.18000 |
| 5000 | $0.27870 | $1393.50000 |
