
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 4.5 V |
| Output Current | 8 A |
| Output Voltage | 0.8 V to 15 V |
| Output Type | Adjustable |
| Topology | Step-Down (Buck) |
| Switching Frequency | 600 kHz |
| Max Input Voltage | 24 V |
Stock: 488
Distributors
pcbx
Unit Price$1.45167
Ext.Price$1.45167
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.45167 | $1.45167 |
| 10 | $1.08234 | $10.82340 |
| 25 | $0.98916 | $24.72900 |
| 50 | $0.93420 | $46.71000 |
| 100 | $0.88229 | $88.22900 |
| 300 | $0.83756 | $251.26800 |
| 500 | $0.79509 | $397.54500 |
| 1000 | $0.76944 | $769.44000 |
| 3000 | $0.73758 | $2212.74000 |
| 5000 | $0.70703 | $3535.15000 |
