
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| Min Input Voltage | 2.5 V |
| Output Current | 600 mA |
| Output Type | Fixed |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Output Configuration | Positive |
| Switching Frequency | 1.5 MHz |
| Max Input Voltage | 5.5 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Min Output Voltage | 3.3 V |
| Output Voltage | 3.3 V |
| Topology | Buck |
| Function | Step-Down |
| RoHS | Compliant |
Stock: 1522
Distributors
pcbx
Unit Price$0.90713
Ext.Price$0.90713
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.90713 | $0.90713 |
| 10 | $0.66072 | $6.60720 |
| 25 | $0.59942 | $14.98550 |
| 50 | $0.56452 | $28.22600 |
| 100 | $0.53165 | $53.16500 |
| 300 | $0.50509 | $151.52700 |
| 500 | $0.47985 | $239.92500 |
| 1000 | $0.46381 | $463.81000 |
| 3000 | $0.44402 | $1332.06000 |
