
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Output Current | 2 A |
| Output Voltage | 0.8 V to 5 V |
| Switching Frequency | 200 kHz |
| Max Input Voltage | 6 V |
| Output Type | Adjustable |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 364
Distributors
pcbx
Unit Price$0.36334
Ext.Price$0.36334
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.36334 | $0.36334 |
| 10 | $0.25563 | $2.55630 |
| 25 | $0.22997 | $5.74925 |
| 50 | $0.21903 | $10.95150 |
| 100 | $0.20860 | $20.86000 |
| 300 | $0.20030 | $60.09000 |
| 500 | $0.19233 | $96.16500 |
| 1000 | $0.18467 | $184.67000 |
| 3000 | $0.17084 | $512.52000 |
| 5000 | $0.15804 | $790.20000 |
| 10000 | $0.14620 | $1462.00000 |
