
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Input Voltage | 2.7 V |
| Output Current | 2 A |
| Output Type | Adjustable |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Output Configuration | Positive |
| Switching Frequency | 1 MHz |
| Max Input Voltage | 5.5 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Min Output Voltage | 600 mV |
| Max Output Voltage | 3.4 V |
| Topology | Buck |
| Output Voltage | 0.6 V to 3.4 V |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Function | Step-Down |
Stock: 3186
Distributors
pcbx
Unit Price$0.17318
Ext.Price$0.17318
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.17318 | $0.17318 |
| 10 | $0.15601 | $1.56010 |
| 50 | $0.14054 | $7.02700 |
| 100 | $0.12613 | $12.61300 |
| 500 | $0.11320 | $56.60000 |
| 1000 | $0.09619 | $96.19000 |
| 3000 | $0.08173 | $245.19000 |
| 5000 | $0.07673 | $383.65000 |
