| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 5.5 V |
| Output Voltage | 4.5 V to 20 V |
| Output Type | Adjustable |
| Max Input Voltage | 26.5 V |
Stock: 927
Distributors
pcbx
Unit Price$0.71301
Ext.Price$0.71301
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.71301 | $0.71301 |
| 10 | $0.51467 | $5.14670 |
| 25 | $0.46508 | $11.62700 |
| 50 | $0.43687 | $21.84350 |
| 100 | $0.41037 | $41.03700 |
| 300 | $0.38931 | $116.79300 |
| 500 | $0.36933 | $184.66500 |
| 1000 | $0.33086 | $330.86000 |
| 3000 | $0.31376 | $941.28000 |
| 5000 | $0.31205 | $1560.25000 |
