
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 4.75 V |
| Output Current | 3 A |
| Output Voltage | 925 mV to 16 V |
| Output Type | Adjustable |
| Max Input Voltage | 23 V |
Stock: 90
Distributors
pcbx
Unit Price$0.39994
Ext.Price$0.39994
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.39994 | $0.39994 |
| 10 | $0.33331 | $3.33310 |
| 25 | $0.30581 | $7.64525 |
| 50 | $0.28058 | $14.02900 |
| 100 | $0.25744 | $25.74400 |
| 300 | $0.24785 | $74.35500 |
| 500 | $0.23862 | $119.31000 |
| 1000 | $0.23008 | $230.08000 |
