
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 4.75 V |
| Output Current | 3 A |
| Output Voltage | 0.97 V to 15 V |
| Output Type | Adjustable |
| Quiescent Current | 1 mA |
| Switching Frequency | 1.2 MHz |
| Max Input Voltage | 24 V |
Stock: 1484
Distributors
pcbx
Unit Price$0.74794
Ext.Price$0.74794
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.74794 | $0.74794 |
| 10 | $0.59165 | $5.91650 |
| 25 | $0.53850 | $13.46250 |
| 50 | $0.49012 | $24.50600 |
| 100 | $0.44610 | $44.61000 |
| 300 | $0.39747 | $119.24100 |
| 500 | $0.35415 | $177.07500 |
| 1000 | $0.33116 | $331.16000 |
