
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | Unknown |
| Min Input Voltage | 5.5 V |
| Output Current | 5 A |
| Output Voltage | 1.222 V to 26 V |
| Output Type | Adjustable |
| Synchronous Rectifier | No |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Buck |
| Switching Frequency | 500 kHz |
| Max Input Voltage | 32 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Min Output Voltage | 1.222 V |
| Max Output Voltage | 26 V |
| Function | Step-Down |
Stock: 14
Distributors
pcbx
Unit Price$2.62207
Ext.Price$2.62207
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.62207 | $2.62207 |
| 10 | $1.99027 | $19.90270 |
| 25 | $1.82699 | $45.67475 |
| 50 | $1.73084 | $86.54200 |
| 100 | $1.63976 | $163.97600 |
| 300 | $1.56942 | $470.82600 |
| 500 | $1.50211 | $751.05500 |
| 1000 | $1.46450 | $1464.50000 |
| 3000 | $1.42639 | $4279.17000 |
| 5000 | $1.38926 | $6946.30000 |
