
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 4.5 V |
| Output Current | 3 A |
| Output Voltage | 0.8 V to 22 V |
| Output Type | Adjustable |
| Quiescent Current | 3 µA |
| Switching Frequency | 340 kHz |
| Max Input Voltage | 23 V |
Stock: 2819
Distributors
pcbx
Unit Price$0.50266
Ext.Price$0.50266
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.50266 | $0.50266 |
| 10 | $0.40704 | $4.07040 |
| 25 | $0.37415 | $9.35375 |
| 50 | $0.34392 | $17.19600 |
| 100 | $0.31612 | $31.61200 |
| 300 | $0.30117 | $90.35100 |
| 500 | $0.28693 | $143.46500 |
| 1000 | $0.27228 | $272.28000 |
