
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | -300 mV |
| Output Current | 3 A |
| Output Voltage | 0.8 V to 15 V |
| Output Type | Adjustable |
| Topology | Step-Down (Buck) |
| Switching Frequency | 1.2 MHz |
| Max Input Voltage | 300 mV |
Stock: 2
Distributors
pcbx
Unit Price$0.36470
Ext.Price$0.36470
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.36470 | $0.36470 |
| 10 | $0.28752 | $2.87520 |
| 50 | $0.24810 | $12.40500 |
| 100 | $0.21408 | $21.40800 |
| 500 | $0.19575 | $97.87500 |
| 1000 | $0.18352 | $183.52000 |
