
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 4.5 V |
| Output Current | 3 A |
| Output Voltage | 4.5 V to 25 V |
| Output Type | Adjustable |
| Switching Frequency | 340 kHz |
| Max Input Voltage | 23 V |
Stock: 4060
Distributors
pcbx
Unit Price$0.34234
Ext.Price$0.34234
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.34234 | $0.34234 |
| 10 | $0.26458 | $2.64580 |
| 50 | $0.22531 | $11.26550 |
| 100 | $0.19187 | $19.18700 |
| 500 | $0.17373 | $86.86500 |
| 1000 | $0.16315 | $163.15000 |
