
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 3 V |
| Output Current | 3 A |
| Output Voltage | 0.8 V to 15 V |
| Output Type | Adjustable |
| Quiescent Current | 3 µA |
| Switching Frequency | 500 kHz |
| Max Input Voltage | 24 V |
| Number of Outputs | 5 |
Stock: 3050
Distributors
pcbx
Unit Price$0.88595
Ext.Price$0.88595
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.88595 | $0.88595 |
| 10 | $0.64301 | $6.43010 |
| 25 | $0.58271 | $14.56775 |
| 50 | $0.54849 | $27.42450 |
| 100 | $0.51628 | $51.62800 |
| 300 | $0.49025 | $147.07500 |
| 500 | $0.46553 | $232.76500 |
| 1000 | $0.44981 | $449.81000 |
